Jak podziękować promotorowi za pomoc przy pracy dyplomowej?
Pisanie pracy dyplomowej to czasochłonny proces, który wymaga cierpliwości oraz samozaparcia. W czasie gromadzenia, selekcji, a także późniejszej analizy materiałów nieoceniona okazuje się pomoc promotora. Promotor nie tylko okazuje wsparcie merytoryczne, ale także służy radą w kwestiach technicznych i organizacyjnych. Niekiedy też motywuje studenta do pracy oraz wspiera w momentach zwątpienia. Za poświęcony czas oraz liczne wskazówki warto więc mu odpowiednio podziękować tuż po obronie. Jak zrobić to z klasą? Poniżej podpowiadamy, jakie formy podziękowań są ponadczasowe i sprawdzają się najlepiej.
Podziękowania dla promotora – jaki prezent będzie najodpowiedniejszy?
Zanim zacznie się myśleć o prezencie dla promotora, warto zapoznać się z panującymi na danej uczelni zwyczajami. W niektórych z zasady prezentów się nie kupuje, a złamanie jej uznaje się za nietakt. Więcej uczelni jednak reflektuje wręczanie symbolicznych upominków w podziękowaniu za pomoc przy pisaniu pracy dyplomowej. Jedną z najpopularniejszych form podziękowania dla promotora jest tradycyjna kartka z podziękowaniami. Życzenia napisane od serca z pewnością zostaną bardziej docenione niż każdy materialny upominek. Taką kartkę z podziękowaniami można dołączyć do kwiatów, które uznaje się za najbardziej elegancki i taktowny prezent dla promotora i komisji egzaminacyjnej.
Bukiety i kosze kwiatowe w Szczecinie oferowane m.in. przez naszą kwiaciarnię Ismena, to prezent neutralny, który można wręczyć zarówno kobiecie, jak i mężczyźnie. Taki upominek z pewnością będzie mile widziany i nie wprawi w zakłopotanie zarówno studenta, jak i promotora. Za niezobowiązujące uznaje się także kosze ze słodyczami lub owocami, bądź tradycyjne bombonierki, które uznaje się za drugi po kwiatach najodpowiedniejszy prezent dla promotora. W podziękowaniu za pomoc przy pisaniu pracy dyplomowej nie wypada natomiast stawiać na alkohol. Nawet najdroższy trunek może być uznany za nietaktowny, a nawet nieco złośliwy prezent. Aby nie popełnić faux-pas, lepiej więc postawić na klasykę, która nigdy nie wychodzi z mody.